Jaka faktura dla niemieckiej firmy
Od 1 stycznia sprzedawca będzie mógł wystawić dla podatnika VAT fakturę z tytułu sprzedaży zaewidencjonowanej .Temat: Świadczenie usług dla firmy niemieckiej -> etat, zlecenie.. Dziękuję za informacje, zaczyna mi to rozjaśniać sytuację, mam nadzieję, że będą mogli przyjmować faktury od mojej firmy zarejestrowanej w Polsce i z niemieckim fiskusem do czynienia mieć nie będę.Towar zostanie zakupiony i przewieziony od niemieckiej firmy, a następnie sprzedany w Polsce.. Witam.. w pozycji VAT wpisuj "NP" - nie podlega i najlepiej dopisz na fakturze : Podatek rozlicza nabywca usługi/ Die Steuer rechnet der Auftraggeber ab.. Dodatkowo zostanie wystawiona faktura dla niemieckiej firmy na prowizję za sprzedaż towaru.Zdarza się, iż polski podatnik dokonuje dostawy towarów na rzecz kontrahenta posiadającego siedzibę na terytorium Polski, a mimo tego towary w ramach takiej transakcji transportowane są z Polski na terytorium innego kraju Unii.. Kiedy i jak można ją wystawić?. Stawkę 0% można zastosować tylko dla podatników posiadających NIP UE.Świadczenie usługi dla podatnika z UE - miejsce jej opodatkowania.. Na fakturze pojawia się dodatkowy opis Odwrotne obciążenie.Faktura dla kontrahenta z UE.. W celu sprawdzenia, czy dany numer VAT UE jest aktywny, można skorzystać z systemu VIES.. Dla firmy zarejestrowanej w państwie członkowskim wystawiasz fakturę z 0% VAT i dopiskiem "Podatek VAT należny rozlicza nabywca usługi"..

Faktura VAT dla niemieckiej firmy z podatkiem 0%.

Usługa wstępu podlega opodatkowaniu w kraju, gdzie targi faktycznie się odbywają, a więc ma to miejsce w Polsce.. Ponadto powinny zawierać: numer VAT UE sprzedawcy i nabywcy, wyrazy „odwrotne obciążenie",> robie strone internetowa dla pewnej niemieckiej firmy.. Podsumowując ustalenie z jaką stawką podatku należy wystawić fakturę na usługę dla firmy niemieckiej deklarującej się nr VAT DE zależy od wskazania miejsca świadczenia tych .dwu-walutowe faktury np. w PLN i EURO jednocześnie na jednym druku, faktury w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim oraz faktury dwujęzyczne np. polsko-angielska, jednostki miary km, fracht i inne własne, które można samemu wprowadzić w programie, dodatkowe dokumenty dla transportu np. dowód dostawy, wydanie .W związku z powyższym stwierdzić należy, że w sytuacji, gdy z tytułu świadczenia usługi obowiązanym do rozliczenia podatku od wartości dodanej będzie kontrahent niemiecki, Spółka winna dokumentować wykonaną usługę fakturą wystawioną zgodnie z powołanymi przepisami ustawy, wpisując na niej adnotację „odwrotne obciążenie".. Konieczne jest podanie numeru VAT UE odbiorcy z przedrostkiem kraju, w którym jest on podatnikiem (np. DE dla Niemiec)..

> jak wyglada sprawa z wystawieniem przeze mnie faktury dla tej firmy?

Dostawca naliczył niemiecką stawkę 19% VAT na fakturze.. Przykład 1.. Faktura z VAT, czy bez?. Marcin Szymankiewicz.. Faktury wystawione dla podmiotu z Unii Europejskiej muszą zawierać takie same elementy, co faktury wystawiane w obrocie krajowym.. Ostatnio zakupiliśmy towary handlowe od kontrahenta z Niemiec, który posiada aktywny numer VAT-UE.. Jak obliczyć od takiej faktury polski podatek?Na fakturze pojawia się dodatkowy opis Odwrotne obciążenie.. Faktura powinna zawierać m.in. następujące elementy: nazwy i adresy sprzedawcy i nabywcy, numer NIP sprzedawcy oraz nabywcy,Temat: faktury usługowe na Niemcy.. Trasę pokonaną na terenie Polski należy opodatkować krajową stawką VAT.Jeżeli nie posiadasz NIP UE, to firma w Polsce ma obowiązek wystawić Ci fakturę z VAT zgodnie ze stawką na dany towar/usługę.. Jeżeli polska firma zajmuje się świadczeniem usług budowlanych w Niemczech na rzecz innej niemieckiej firmy, to miejscem świadczenia na gruncie przepisów o VAT będą Niemcy.Formularz faktury świadczenie usług poza terytorium kraju dokumentuje świadczenie wszystkich usług na rzecz podatników spoza Unii oraz podatników z Unii wówczas, gdy usługa jest opodatkowana w miejscu jej świadczenia..

Będzie to jasny dowód na to, że dana faktura dotyczy naszego przedsiębiorstwa.Pierwsza faktura w Niemczech.

Biorąc pod uwagę powyższe przepisy, w przypadku świadczenia usługi na rzecz francuskiego podatnika miejscem opodatkowania usługi jest Francja (nie ma tu znaczenia nienadany numer VAT UE).Obowiązujące przepisy o podatku od towarów i usług nie uzależniają sposobu ustalenia miejsca świadczenia i opodatkowania .Zdarza się bowiem, że firmy wystawiają lub otrzymują uproszczony rachunek na kwotę wyższą, niż wspomniane 150 euro.. Od sierpnia prowadzę działalność gospodarczą na ryczałcie 5,5%.. W przypadku świadczenia usług, dla których zastosowanie ma art. 28 b. ustawy o VAT, ważne jest również dodanie odpowiednich treści w dalszej części faktury.eGospodarka.pl › Porady › Firma › Księgowość / Finanse › Faktura z zerowym VAT dla firmy niemieckiej.. 2 zdanie 2 UStG: W związku z tym pisanie faktur może zająć do sześciu miesięcy.. Ponadto krajowy nabywca dla ww.. Faktury dla osób prywatnych są obowiązkowe tylko w kilku wyjątkowych przypadkach.Tym samym stosujemy przepisy polskiej ustawy do transakcji świadczenia usług opodatkowanych poza terytorium UE.. Faktura za zakup towarów z 19% VAT.. a moze jakies inne dodatkowe oplaty?. > > z gory dzieki za wszelkie sugestie i odpowiedzi i pozdrawiam, > ola Jaki vat - przecież eksportujesz!polski podwykonawca z Krakowa wystawiałby na rzecz podatnika (wykonawcy z Rzeszowa) polską fakturę dokumentującą sprzedaż usługi budowlanej, która nie podlega w Polsce opodatkowaniu, oznaczoną wyrazami „odwrotne obciążenie", a podatnik (wykonawca z Rzeszowa) zarejestrowany w Niemczech dla celów VAT rozliczyłby podatek od importu usług według obowiązujących w tym kraju przepisów,Na temat wystawiania faktur dla firmy z UE pojawiają się sprzeczne informacje..

Moje pytanie dotyczy tego, co jest potrzebne do wystawienia faktury w Niemczech jako podwykonawca dla innej firmy?

> Ile mu > wypisac vatu i czy w ogole wypisywac czy od razu podac jedna kwote wKonsekwencją tego jest konieczność składania deklaracji podatkowych VAT w Niemczech oraz wystawiania faktur z niemieckim VAT.. - stawka VAT stosowana w przypadku świadczenia usług poza terytorium kraju.. na fakturze wystawiasz : PL Twój NIP a na niemca DE Jego Nip.W przypadku, gdy nabywcą jest inna firma fakturę wystawia się w kwocie netto bez wskazywania stawki i kwoty podatku VAT - podatek ten rozlicza bowiem usługobiorca (funkcjonuje tu mechanizm odwrotnego obciążenia).. W takiej sytuacji polski przedsiębiorca wystawi fakturę, stosując dwie stawki VAT, z uwzględnieniem pokonanych odległości.. Moja firma jest podatnikiem VAT i VAT-UE.. Według jednych robi się to w ten sposób, że wystawia się 2 faktury - jedną w złotych a drugą w euro.. Czy jestem zobowiązany złożyć kwestionariusz o zwolnienia od potrącenia podatku przy robotach budowlanych?W takiej sytuacji należy wystawić fakturę na usługę dla firmy niemieckiej deklarującej się nr VAT DE z taką samą stawką jak dla podatnika polskiego.. Polska firma (s.c.) wykonuje projekt instalacji rurociągowej dla firmy niemieckiej jako jeden z podwykonawców.Jednym z uczestników jest firma z Czech, która zakupiła karnet wstępu.. transakcji posługuje się numerem VAT-UE nadanym przez inne niż Polska państwo Unii.. Polska firma Eliza wykonała projekt strony internetowej dla firmy ze Stanów Zjednoczonych.Najważniejsze przepisy dotyczące terminów wystawienia faktur znajdują się w § 14 ust.. Prowadzę własną działalność gospodarczą, posiadam NIP UE, wystawiam fakturę VAT dla niemieckiej firmy, która również ma NIP UE, więc wystawiam fakture VAT ze stawką podatku 0%.RE: Faktura dla niemieckiej firmy.. czy vat > 22%?. Oczywiście firma musi mieć ważny nr VAT-UE, sprawdź go na tej stronie projektowa dla niemieckiej firmy - instalacja budowana w Polsce.. Faktura dokumentująca taką usługę będzie opodatkowana w Polsce zgodnie z polskim podatkiem VAT według stawki podstawowej, tj. 23%.Polska firma świadczy usługi transportu osób z Polski do Niemiec na rzecz niemieckiego podatnika.. Inne źródła podpowiadają, że wystawia się jedną fakturę a kwoty na niej mają być podane i w złotych i euro.Faktura dla firmy tylko do paragonu z NIP..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt